Akredytacja 2021-1-PL01-KA121-ADU-000006271
Program Erasmus+
Sektor: Edukacja dorosłych
Akcja: KA121 – ADU
Wartość projektu: 60 160 EUR

CELE:
- Podniesienie kompetencji i umiejętności Zespołu CIE w zakresie organizacji i realizacji działań metodą Outdoor Learning
- Zwiększenie kompetencji Zarządu CIE
- Stworzenie pierwszego w Polsce ośrodka Outdoor Learning
- Rozwój modelu Outdoor Learning w Polsce i innych krajach europejskich
Podnosząc kompetencje kadry CIE oraz naszych wolontariuszy podnosimy poziom i jakość naszych działań, które kierujemy głównie do osób zagrożonych wykluczeniem w szczególności kobiet, młodzieży oraz seniorów.
UCZESTNICY:
Kadra Centrum Innowacyjnej Edukacji: kadra zarządzająca, trenerzy, coache, mentorzy oraz wolontariusze. Dorosłe osoby uczące się, które są beneficjentami działań prowadzonych przez Centrum Innowacyjnej Edukacji.
CZYM JEST AKREDYTACJA ?
Przyznanie Akredytacji Erasmusa stanowi potwierdzenie, że nasza organizacja stworzyła plan realizacji wysokiej jakości działań w zakresie mobilności w ramach szerzej zakrojonych działań wpisujących się w rozwój naszej organizacji. Plan ten nazywany jest Planem Erasmusa i stanowił kluczowy element wniosku o Akredytację. Akredytacja Erasmusa została nam przyznawana na okres od 2021 r. do 2027 r.
Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus, jeśli realizacja działań będzie przebiegała bez zastrzeżeń.
CO TO SĄ STANDARDY JAKOŚCI ERASMUSA?
Organizacje realizujące działania związane z mobilnościami muszą przestrzegać wspólnego zestawu standardów jakości Erasmusa. Zachowanie standardów jakości umożliwia wszystkim uczestnikom zdobycie właściwych doświadczeń w zakresie mobilności i efektów uczenia się oraz zadbanie o to, by wszystkie organizacje otrzymujące finansowanie z programu realizowały zakładane we wniosku cele
Link do standardów
JAKIE RODZAJE MOBILNOŚCI REALIZUJEMY W RAMACH AKREDYTACJI?
Dla kadry – kursy i szkolenia (2-10 dni) • obserwacja pracy (job shadowing) (2-60 dni) • prowadzenie zajęć w organizacji zagranicznej
Dla dorosłych osób uczących się – grupowa mobilność dorosłych osób uczących się (2-30 dni) • krótkoterminowa mobilność dorosłych osób uczących się (2-29 dni) • długoterminowa mobilność dorosłych osób uczących się (30-365 d.)
Inne działania – zaproszeni eksperci (2-60 dni) • przyjmowanie szkolących się nauczycieli i edukatorów (10-365 dni) • wizyty przygotowawcze
CZYM JEST EDUKACJA DOROSŁYCH?
Wszystkie formy niezawodowej edukacji dorosłych, zarówno o charakterze formalnym, poza formalnym, jak i nieformalnym (w odniesieniu do ustawicznego szkolenia zawodowego zob. Kształcenie i szkolenia zawodowe).
KIM JEST DOROSŁA OSOBA UCZĄCA SIĘ?
Każda osoba dorosła, która po ukończeniu edukacji albo po rezygnacji z kontynuowania takiej edukacji wraca do niektórych form dalszego uczenia się niezawodowego (uczenie się formalne, poza formalne i nieformalne).

NASZE MOBILNOŚCI
Rok 2023
- Kurs nauki języka hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym. Organizacja szkoląca Coursos Femxa. Osoby biorące udział – jedna osoba z Zarządu CIE i jedna osoba z kadry CIE.
- Kurs „Promowanie wydajnych i zrównoważonych procesów zmian za pomocą diagnostyki TOP-EOS według prof. dr Juliusa Kuhla”- kurs wzmacniający kompetencje coachingowe trenera OL oraz mentora.
- Cztery obserwacje pracy w goszczącej organizacji islandzkiej – JONAA.
- Pięć obserwacji pracy w goszczącej organizacji Asociacion Amica.
Wszystkie obserwacje pracy skupiały się na obserwowaniu zagranicznych trenerów i coachów w trakcie pracy metodami Outdoor Learning.
Rok 2022
- 7 kursów języka hiszpańskiego na różnych poziomach zaawansowania, dla: zarządu, kadry oraz wolontariuszy.
- 4 kursy języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania, dla kadry oraz wolontariuszy. Tymi językami operujemy zazwyczaj realizując nasze projekty w zagranicznych partnerstwach.
- kurs z digital marketingu na Cyprze
- 2 kursy z zarządzania projektami i kadrą dla kadry zarządzającej w Hiszpanii i we Włoszech
- kurs projektowej współpracy międzynarodowej dla członków zarządu fundacji w Brukseli

Numer projektu: 2021-1-PL01-KA121-ADU-000006271
Program Erasmus+
Sektor: Edukacja dorosłych
Akcja: KA121 – ADU
Wartość projektu: 60 160 EUR