Carmen Calvo, pierwsza Wiceprezydent Rządu Hiszpanii, udaje się do Kantabrii, aby poznać z pierwszej ręki projekt FOLM

Pierwsza Wiceprezydent i Minister ds. Prezydencji, Stosunków Parlamentarnych i Pamięci Demokratycznej rządu Hiszpanii, Carmen Calvo, złożyła wizytę instytucjonalną 2 czerwca w Kantabrii, gdzie spotkała się z wiceprzewodniczącym regionu, Pablo Zuloaga. Wiceprezydent aktywnie uczestniczyła w prezentacji projektu FOLM „Od natury do rynku pracy”.

Prezentacja projektu FOLM odbyła się o godzinie 13:40 w Centro de Estudios Lebaniegos Don Desiderio Gómez Señas w Potes, położonym w regionie Liébana.

Przy stole prezydialnym zasiedli:

  • Pablo Zuloaga, Wiceprezydent Kantabrii.
  • Carmen Calvo, pierwsza Wiceprezydent rządu Hiszpanii.
  • María Sánchez, regionalny Minister Gospodarki i Finansów.

Dyrektor Generalna ds. Młodzieży, Irene Lanuza, była odpowiedzialna za ceremonię powitalną. Następnie głos zabrał Fernando Carregal, koordynatorów fazy Edukacji w Plenerze w Kantabrii oraz Prezes instytucjonalny Grupy Femxa, Patricii Garcíi.

Po ich przemówieniach, kilku młodych kantabryjskich uczestników projektu opowiedziało o swoich doświadczeniach i o tym, co znaczyło dla nich przejście przez trzy fazy projektu FOLM. Jeden z uczestników zaśpiewał swoją piosenkę na żywo opowiadającą o własnych doświadczeniach z projektem.

W wydarzeniu wzięła również udział regionalna Minister Gospodarki i Finansów – María Sánchez, która podkreśliła znaczenie projektu, a także jego skuteczność i udowodniony sukces. Wiceprezydent rządu Kantabrii, Pablo Zuloaga, skomentował zainteresowanie Kantabrii tego typu innowacyjnymi działaniami szkoleniowymi z udziałem młodych ludzi, zapewniając, że są oni przyszłością dla kraju. Wiceprezydent Carmen Calvo zamknęła to wydarzenie podziękowaniami za przedstawienie projektu FOLM, a w szczególności, za angażowanie i motywowanie młodych ludzi do działania.

Skip to content