New Education Forum w Brukseli – Wydarzenie upowszechniające projekt New Education Forum+

Projekt współfinansowany przez program Erasmus+ ze środków Unii Europejskiej o nazwie „New Education Forum+” (2021-2023) tworzy wielojęzyczną platformę dla europejskiej sieci zajmującej się metodą Outdoor Learning (OL) w kształceniu i szkoleniu zawodowym (VET), z naciskiem na to, jak cyfrowe narzędzia edukacyjne mogą usprawnić (zewnętrzne) procesy uczenia się. Dotychczasowe wyniki projektu obejmują: dwa przeglądy literatury tematycznej, internetowe repozytorium zasobów, które zawiera również dobre praktyki w zakresie OL dla VET z różnych krajów europejskich, a także organizacja pierwszego wydarzenia międzynarodowego w styczniu 2022 roku. Wszystkie wyniki są ogólnodostępne i mają na celu zapewnienie rozwoju zawodowego i możliwości nawiązywania kontaktów dla praktyków i edukatorów zainteresowanych wykorzystaniem korzyści płynących z OL w kontekście VET do wzmacniania kompetencji przekrojowych, zdrowia fizycznego i psychicznego, dobrego samopoczucia oraz ekorozwoju. Obecnie projekt NEF+ opracowuje wytyczne dotyczące wdrażania Outdoor Learningu, które obejmą środowisko: akademickie, polityczne i praktyczne. Tworzenie wytycznych koordynuje Rząd Kantabrii za pośrednictwem regionalnego ministerstwa gospodarki i finansów.

Wytyczne są zgodne z jednym z priorytetów projektu NEF+ współfinansowanego w ramach unijnego programu Erasmus+.

 

Konferencja NEF+ w Brukseli.

Konsorcjum projektu NEF+ 15 listopada 2022, osiągnęło kolejny rezultat projektu jakim jest organizacja drugiego już międzynarodowego wydarzenia upowszechniającego projekt NEF+.  Wydarzenie odbyło się w Brukseli w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym. Podczas konferencji mówiliśmy, o samym celu projektu NEF+, jego głównych osiągnięciach, a także o 3 częściach wytycznych, które opracowują partnerzy projektu NEF+.

Jeden blok tematyczny poświęciliśmy edukacji cyfrowej, ponieważ podczas realizacji projektu, partnerstwo zauważyło niewykorzystany potencjał w kształceniu i szkoleniu zawodowym w dziedzinie cyfryzacji. Odpowiadając na nurtujące pytania: jakie dobre praktyki wdrażane w całej UE pomogą zrealizować ten ambitny plan w świetle wyników badań NEF+? Jak możemy usprawnić naukę VET poprzez środowisko cyfrowe, aby stała się ekscytującą ścieżką edukacyjną dla europejskiej młodzieży? – odpowiedzieli znakomici eksperci z dziedziny VET, a mianowicie:

 

  • Loukas ZAHILAS  – Szef Departamentu Szkolenia I Kształcenia Zawodowego oraz Kwalifikacji, CEDEFOP
  • Ana CARRERO  – Zastępczyni Kierownika Jednostki Kształcenia i Szkolenia Zawodowego, CEDEFOP; Komisja Europejska, DG EMPL
  • Victor NEGRESCU  – Poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Kultury i Edukacji

 

Uczestnicy wydarzeniu dowiedzieli się o repozytorium online jego możliwościach oraz materiałach, które można za darmo pobrać na naszej stronie internetowej, a także głos zabrała Jule Hildmann (PhD) – ekspertka w dziedzinie Outdoor Learningu, starszy pracownik naukowy Uniwersytetu Edynburskiego, która zachęcała do dołączenia do społeczności NEF+ poprzez subskrypcję biuletynu online, a także skontaktowania się z partnerstwem w celu podzielenia się dobrą praktyką w dziedzinie OL dla VET.

Wyniki naszych dyskusji pojawią się w formie raportu z wydarzenia, który zostanie opublikowany w grudniu. Jeśli temat konferencji zainteresował Cię i chcesz dowiedzieć się więcej o wynikach dyskusji, zapisz się do biuletynu online. Poinformujemy cię o publikacji raportu.

 

Dołącz do naszej europejskiej sieci OL dla VET – poinformuj nas o dobrych praktykach Outdoor Learningu dla kształcenia i szkolenia zawodowego w Twojej okolicy! Skontaktuj się z nami: info@neweducationforum.com

Skip to content