Projekt FOLM

Projekt FOLM

Najbliższe wyjścia uczestników w projekcie:

Projekt został zakończony.
EEA Norway grants

Projekt FOLM „From Outdoors to Labour Market” (Od natury do rynku pracy) korzysta z dotacji w wysokości 3 400 000 euro przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszu EEA and Norway Grants.

Projekt wprowadzany przez: Centrum Innowacyjnej Edukacji

Partnerzy:
Projekt FOLM

O projekcie

Centrum Innowacyjnej Edukacji wraz z 7 partnerami z Polski, Hiszpanii, Szkocji i Irlandii prowadzi innowacyjny projekt, którego celem jest pomoc 990 młodym ludziom w trzech krajach w znalezieniu pracy.

Całkowity budżet projektu przekracza € 4 miliony, dotacja zaś wyniosła € 3,4 miliona.
Podstawowa wiedza ekspercka FOLM opiera się na „Modelu rozwoju społecznego i osobistego poprzez pozainstytucjonalne nauczanie” (Edukacja w Plenerze – Outdoor Learning), opracowanym przez Uniwersytet Edynburski.

Cel projektu FOLM

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności życiowych i zawodowych młodych ludzi, tak aby mogli stać się aktywni na rynku pracy i zmotywowani do kontynuowania nauki.

Ta skuteczna metoda kształcenia opracowana przez Uniwersytet Edynburski, pomaga odkryć w uczestnikach ukryte talenty czy mocne strony, wzmacnia tzw. umiejętności miękkie, buduje poczucie własnej wartości czy pozytywną postawę wobec zatrudnienia.

Uczestnicy projektu mają dostęp do wirtualnej platformy, która została zaprojektowana tak, aby pomóc NEETs (młodzieży pozostającej poza sferą zatrudnienia i edukacji) w szkoleniu, doradztwie i wsparciu technicznym przy wejściu na rynek pracy.

W Polsce projekt jest adresowany do osób w wieku 18-29 lat, mieszkających w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim, które nie pracują i nie uczą się.

Do najbliższego wyjścia:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Pytania i odpowiedzi

Uczestnicy FOLM mówią o projekcie:

Jakub

„Podczas pobytu w lesie nie ma czasu na myślenie w ciągu dnia. Kiedy wieczorem zostajesz sam ze sobą, zastanawiasz się nad wszystkim, co się wydarzyło, a w głowie zaczyna się układać. No i doceniasz, to co masz. Spotykając innych uczestników, często ludzi po trudnych przejściach, łapiesz dystans do swojego życia. Trenerzy – świetnie przygotowani na każdy problem, dają inspirujące informacje zwrotne, które pomagają przyjrzeć się sobie i znaleźć odpowiedzi i cele. Ten projekt otwiera oczy na nasze własne możliwości. Mimo że minęło kilka tygodni od zakończenia wyprawy, moje postanowienia wciąż są aktualne. Trzymam się obranego kursu, w czym pomaga mi coaching, w którym biorę udział.”

Anita

„Tylko pierwsza noc w lesie była dla mnie uciążliwa, ale ciepły termofor w śpiworze potrafi zdziałać cuda. Dzisiaj wspominam to jako fantastyczną przygodę. Cały proces, który przeszłam podczas projektu FOLM, przyniósł konkretne zmiany. Zbudowałam wiarę w siebie, której zawsze mi brakowało. Dlatego brałam się za prace, które nie były dla mnie. Dzięki trenerom i coachom udało mi się wypracować swoje cele, a nawet osiągnąć większość z nich. Przede wszystkim ze swojej pasji uczyniłam pracę zawodową. Najpierw odbyłam staż, a potem dostałam zatrudnienie w stadninie koni. Zrobiłam też uprawnienia trenerskie, uczę jazdy w siodle. I kocham to, co robię. Tym którzy nie wierzą, że z pasji można uczynić sposób na życie mówię: da się!”

Sandra

„Jak każdy uczestnik projektu miałam początkowo obawy. Czy dam sobie radę bez kontaktu z cywilizacją? Czy pozostali uczestnicy mnie zaakceptują? Czy nie stracę czasu? Na miejscu okazuje się, że po prostu działasz, podejmujesz wyzwania i potrafisz więcej, niż ci się wydaje a grupa daje wsparcie, bo wszyscy jesteśmy na podobnym etapie w życiu. To doświadczenie całkowicie przewartościowało moje życie. Przede wszystkim nauczyłam się słuchać siebie, dowiedziałam się, jakie mam mocne strony, w czym jestem naprawdę dobra, a czego powinnam unikać. To zaowocowało metamorfozą w postrzeganiu siebie i odwagą do spełniania marzeń. Nawet tych, które wydawały mi się zupełnie poza zasięgiem.”

Kajetan

„Dzięki udziałowi w FOLM zacząłem inaczej postrzegać samego siebie. Staję się bardziej otwarty na świat i innych ludzi. Sytuacje wymagające pewności siebie i odwagi nie stanowią dla mnie większego problemu. Dzięki wsparciu psychologicznemu i mentorskiemu podjąłem działania mające na celu rozwój zawodowy. Mam nie tylko coraz większe ambicje, ale widzę też różne możliwości realizowania swoich planów. Wspieram Bank Żywności jako wolontariusz, dzięki czemu zdobywam doświadczenie. Program od początku traktowałem jako okazję do podjęcia nowych wyzwań i zmiany dotychczasowego, dosyć monotonnego, trybu życia. Udział w tym międzynarodowym projekcie polecam wszystkim, którzy chcą przeżyć ciekawą przygodę, a jednocześnie zastanowić się nad swoimi celami, marzeniami, popracować nad własną osobowością.”

Zapisz się na kolejną edycję Projektu FOLM

Formularz zgłoszeniowy

Czy obecnie pracujesz / uczysz się?

Deklaracje:

8 + 11 =

Więcej informacji na międzynarodowej stronie projektu:

www.folmweb.com/pl

FOLM w mediach społecznościowych:

Skip to content