Projekt SPARKS – komunikat prasowy

Komunikat prasowy 30.07.2022

Szablony grywalizowanych programów e-learningowych: wdrażanie ram koncepcyjnych projektu Sparks

Projekt Sparks, partnerstwo strategiczne na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej współfinansowany przez program Erasmus+, nadal wytwarza „iskry” (ang: sparks) nadające projektowi dynamiki transformacji cyfrowej w krajach partnerskich: Grecji, Hiszpanii, Polsce, Portugalii i Rumunii i Włoszech.

Po opracowaniu ram koncepcyjnych Grywalizowanych Programów e-Learningowych, nadszedł czas, aby je przetestować i stworzyć szablony tychże programów.

Jak to zrobiliśmy? Przy użyciu Codesign Labs (Laboratoria Współprojektowania), dzięki którym zgromadziły się zespoły projektu Sparks z udziałem nauczycieli i trenerów VET (kształcenia i szkolenia zawodowego) oraz inne zaangażowane osoby, i wspólnie zostały stworzone szablony programów szkoleniowych w oparciu o ramy koncepcyjne.

W laboratoriach wzięło udział łącznie 133 uczestników, w tym 114 nauczycieli i trenerów, 11 uczniów i 5 wolontariuszy.

  • 25% nauczycieli/trenerów pracujących w szkołach średnich II. stopnia
  • 35% ze szkół policealnych
  • 38% kontynuacja kształcenia i szkolenia zawodowego

Każdy szablon, zaprojektowany z udziałem i dla ekspertów w dziedzinie edukacji i szkoleń,  zawiera informacje niezbędne do kreowania angażujących doświadczeń edukacyjnych poprzez grywalizację. Stanowią one podstawą interaktywnych szablonów i kreatora, które będą dostępne na platformie e-learningowej projektu, gdzie nauczyciele i trenerzy od grudnia 2022 roku będą mogli generować swoje zgrywalizowane programy.

 

Publikacja szczegółowo opisująca proces tworzenia, strukturę i prezentację Szablonów jest dostępna na oficjalnej stronie projektu pod adresem https://www.projectsparks.eu/project-results.htm.

Konsorcjum wchodzi teraz w fazę produkcyjną platformy Sparks, która zostanie przetestowana pilotażowo z dostawcami VET i osobami uczącymi się i odpowiednio dopracowana. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany jej przetestowaniem, skontaktuj się z nami, korzystając z informacji podanych poniżej.

 

Zapytania informacyjne

Osoba kontaktowa: Anna Lipińska

Telefon: +48 506 52 30 19

E-mail: alipinska@ciedu.eu

Strona internetowa: www.ciedu.eu

Skip to content