Edukacja w plenerze szansą na rozwój młodzieży – XV Forum Nowej Edukacji NEF

Eksperci z zakresu edukacji i rynku pracy spotkają się 1 grudnia podczas XV edycji Forum Nowej Edukacji, aby podsumować wyzwania 2020 roku. Rok jest szczególny, więc i konwencja konferencji niecodzienna – wyjątkowo odbędzie się w formule online. 

Temat przewodni tegorocznej konferencji to Edukacja w Plenerze – kluczowe narzędzie rozwoju młodych ludzi. Wdrażany na świecie od kilku lat model Edukacji w Plenerze staje się ważnym, bo efektywnym sposobem rozwoju umiejętności przekrojowych młodych ludzi. Pomaga w przygotowaniu ich do łatwiejszego wejścia w dorosłość i rynek pracy. Podczas konferencji eksperci będą dyskutować w jaki sposób dostosować model do polskich warunków. Edukatorzy i pracodawcy ocenią go w kontekście dostarczania młodym ludziom doświadczeń edukacyjnych, których nie zapewnia edukacja formalna.

To okazja do wymiany doświadczeń między środowiskami na temat wyzwań, przed jakimi w 2020 r. stanęło szkolnictwo i rynek pracy. Agenda przewiduje panele eksperckie, komentarze branżowe i wywiad. Swoimi doświadczeniami podzieli się uczestnik projektu „From Outdoors to Labour Market”, który w praktyce poznał Edukację w Plenerze oraz korzyści, jakie przynosi. Znaczenie zdobytych w ten sposób kompetencji oceni ekspert rynku pracy. Prelegenci opowiedzą o wykorzystaniu metody w krajach partnerskich: Polsce, Hiszpanii, Irlandii i Szkocji.

Edukacja w Plenerze to jeden z najlepszych sposobów na rozwijanie naturalnych kompetencji i przełamywanie własnych barier. O tym, jakie ma to odzwierciedlenie na rynku pracy, chcemy rozmawiać podczas tegorocznego Forum Nowej Edukacji – mówi Joanna Bochniarz, prezeska Centrum Innowacyjnej Edukacji – fundacji, która od lat organizuje NEF i wdraża Edukację w Plenerze w Europie.

W konferencji wezmą udział m.in.: Marek Borowski – Prezes Banku Żywności w Olsztynie, Stanisław Dylak – Profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Anna Wicha – Prezes Adecco Poland oraz Prezes Polskiego Forum HR.

Konferencja odbędzie się 1 grudnia w godzinach 10.00-12.00 w trybie online. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem: https://app.evenea.pl/event/nefpolska/

O Forum Nowej Edukacji

Platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i kontaktów w dziedzinie uczenia się, kształcenia i szkolenia zawodowego i rynku pracy. Powołana do życia w 2015 roku przez Centrum Innowacyjnej Edukacji. New Education Forum działa na poziomie europejskim i zrzesza kilkuset przedstawicieli miast i regionów, instytucji akademickich, firm i przedsiębiorstw oraz organizacje pozarządowe.

Celem platformy jest promowanie kompetencji przekrojowych jako niezbędnych zasobów do rozwoju osobistego i zawodowego oraz szukanie innowacyjnych ścieżek rozwoju. NEF osiąga te cele poprzez swoje Regionalne Spotkania i coroczne Forum Nowej Edukacji w brukselskim Parlamencie Europejskim. W tym roku edycja międzynarodowa NEF odbędzie się 10 grudnia w trybie online (rejestracja od 25 listopada).

Do tej pory prelegentami NEF było kilkudziesięciu ekspertów z całej Europy i USA. Swoje wystąpienia w trakcie Forum mieli m.in.: Peter Higgins – Uniwersytet w Edynburgu, Brendan Burns i Jacek Krawczyk – z Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Monsterrat Gomendio z OECD, Dana Carmen Bachmann z Komisji Europejskiej, Elen Doherty z General Teaching Council for Scotland, Uwe Combuchen z CEEMET.

Skip to content