Podsumowanie projektu „Wild Social Media”!

 

 

„Wild Social Media” jest realizowany w ramach programu Erasmus + – Partnerstwa na małą skalę.

Wartość dofinansowania to 60 000 EUR.

Z końcem grudnia kończymy pracę nad projektem WILD SOCIAL MEDIA (WISE). Przez ostatnie dziewięć miesięcy dwie organizacje – CIE oraz islandzka organizacja JONAA –  pracowały  nad projektem, który był współfinansowany przez program Erasmus +, a którego głównym celem była pomoc młodym kobietom mieszkającym na obszarach wiejskich w Polsce w wejściu na rynek pracy poprzez nauczenie ich cennych umiejętności cyfrowych i umożliwienie im rozwijania swoich mocnych stron i celów dzięki wykorzystaniu metody Edukacji w Plenerze. 18 młodych kobiet odwiedziło minionego lata naszego partnera – JONAA w Islandii – i wzięło udział w warsztatach cyfrowych stworzonych przez JONAA. Jesienią dziewczyny kontynuowały 8-tygodniowy kurs online, który obejmował teorię projektowania, tworzenie treści, media społecznościowe i platformy sztucznej inteligencji.

W grudniu zaprezentowaliśmy naszą pracę na Forum Nowej Edukacji w Brukseli,  gdzie dyskutowano między innymi o zdrowiu psychicznym i przyszłości edukacji dla młodych umysłów.

W rezultacie tych działań oraz współpracy pomiędzy naszymi organizacjami powstała Publikacja zatytułowana „Wytyczne dotyczące aktywizacji młodych kobiet poprzez Edukację w Plenerze i podnoszenie umiejętności cyfrowych”, która opisuje metodę działania oraz zawiera szereg rekomendacji.

Pełną wersję Publikacji odnajdziecie tu: https://shorturl.at/cgxI8

Zachęcamy do lektury.

Skip to content