Kantabria gospodarzem wydarzenia New Education Forum

Kantabria gospodarzem wydarzenia New Education Forum podkreślającego sukces projektu FOLM w regionie

29 września w mieście Comillas w Kantabrii, w obiektach CIESE Comillas, odbyło się Forum Nowej Edukacji.

Celem wydarzenia było zaprezentowanie przebiegu projektu od początku jego powstania oraz zwrócenie uwagi na jego osiągnięcia, a zwłaszcza jego efekt w Kantabrii. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele instytucjonalni Rządu Kantabryjskiego, partnerzy realizujący projekt oraz młodzi ludzie i trenerzy Edukacji w Plenerze, którzy w nim uczestniczyli.

Przy instytucjonalnym stole otwierającym NEF zaprezentowano znaczenie projektu w regionie — wzięło w nim udział 431 młodych ludzi, z czego ponad 80% znalazło pracę lub ponownie podjęło studia. Pablo Zuloaga, wiceprezydent Kantabrii i Regionalny Minister Uniwersytetów, Równości, Kultury i Sportu; W wydarzeniu wzięła też udział Regionalna Minister Gospodarki i Finansów María Sánchez oraz Joanna Bochniarz, prezeska Centrum Innowacyjnej Edukacji (CIE), lider podmiotów konsorcjum. Moderatorem była Alicia Renedo, Dyrektor Generalny ds. Młodzieży, podmiotu partnerskiego projektu w Kantabrii.

Następnie odbył się okrągły stół moderowany przez Fernando Carregala, koordynatora Edukacji w Plenerze grupy FEMXA, który zaprosił młodych uczestników FOLM, trenerów i mentorów do podzielenia się swoimi doświadczeniami i tym, co projekt dla nich znaczy.

W kolejnym okrągłym stole uczestniczyli dyrektor Kantabryjskiego Urzędu Zatrudnienia José Manuel Callejo, Jorge Gimeno, Dyrektor ds. Międzynarodowych CIE oraz María del Carmen López z grupy FEMXA. Dzięki moderacji Alicii Renedo okrągły stół w sposób interesujący nakreślił przebieg projektu w Kantabrii oraz wyzwania, sukcesy i perspektywy, które projekt FOLM otwiera.

Na koniec mogliśmy posłuchać Mike’a Stranga, tymczasowego dyrektora generalnego Venture Trust oraz Dr Jule Hildmann z Uniwersytetu w Edynburgu. Moderowani przez Joannę Bochniarz opowiadali o sukcesie metodologii Edukacji w Plenerze, a konkretnie projektu FOLM.

Impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie publiczności i wzięło w niej udział około 50 osób. Można ją było również śledzić w streamingu. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć relacji, jest dostępna tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=VFi_cnfSSrw

 

Skip to content